Cumpar Pompa Ro-Furetto

Creat de stanga, August 25, 2013, 10:25:43 AM

« precedentul - următorul »

stanga

Doresc sa cumpar pompitza sau macar rezervorul pentru solutie de la un ro-furetto.
Mie mi s-a forfecat filetul la rezervorul pentru solutie. Multumesc.

dan.smarandoi

Salut,cred ca poti folosi o pompita de ulei ca in imaginile de mai jos
Cea cu albastru are mecanismul ala din interior care pompeaza din metal si cred ca-i foarte buna


stanga

Salut. Am cautat una identica pentru ca nu am vrut sa modific aparatul. Si pentru ca mai este un Doamne-Doamne acolo sus, am gasit la userul Ion Cioloca de pe Stuparitul una identica. Asta pentru cei care au nevoie de asa ceva. Pompa nu se stricase, doar se forfecase filetul de la rezervor, fiind prea strans in filet... Si am mai aflat una...pompa aceasta merge mai bine cu ulei de parafina decat cu gaz lampant. Acum nu stiu daca se poate inchide sau poate ramane deschis topicul.... O zi buna.

dan.smarandoi

Pai din ce povestea un nene care vindea la targ la Galati,se foloseste parafina pentru ca petrolul ii mananca nu stiu ce garnituri,tocmai de asta ti-am recomandat pe cea de metal

stanga

 Asta am inteles cu folosirea uleiului de parafina decat a gazului lampant. Asa am sa fac. Insa mie mi se rupsese filetul rezervorului, inca nu ajunsese sa-mi manance garniturile si are 2 ani de functionare. O zi buna.