Remorcă 3 axe, 3.5 to, 8.0 m/2.5 m amenajată apicolă

Creat de iosca, Ianuarie 08, 2015, 07:05:37 PM

« precedentul - următorul »

iosca

Vând/ schimb remorcă apicolă cu 3 axe, max. autorizat 3500 kg, dimensiuni utile: L- 8.0 m ( 9.60m cu proţap), l- 2.5 m. Axa de pe faţă este cu vârtej care intră sub remorcă la viraje foarte strânse. Remorca am cumpărat-o de transport două autoturisme şi am amenajat-o eu ( atelier autorizat) apicolă. Are capacitate de 64 stupi pe 10 rame. Desfacerea și plierea celor două rânduri mobile se face foarte ușor, pe șine cu role de o singură persoană. Pt cazurile când una din părti se desface în pantă (in sus), am montat un dispozitiv cu minitroliu manual. Șinele de rulare (2) se pun deasupra la transport și sunt singurele pt care este nevoie de două persoane pt manipulare. Este dotată cu scări, cutii laterale de depozitare, amvelope noi ( din primăvară), lămpi cu leduri, atăt în spate cât şi cele laterale. Remorca arată ca nouă, nu ţopăie, nu bate, este foarte uşoară pentru dimensiunile ei şi extraordinar de stabilă la orice viteză. La transport nu trebuie închise urdinişele şi nu trebuie eliberate sitele de aerisire iar înălţimea de lucru este perfectă . Preţul remorcii este de 4000 Euro neg(preţul ei neamenajată a fost 3300€ iar amenajarea apicolă în jur de 1500€) . sau schimb cu familii de albine sau roiuri. Remorca se află în Calafat/ Dolj. Tel 0765687281.

iosca

Remorca în timp ce lucram la amenajarea ei.

iosca

Primăvara ! Încă nu toţi aveau nevoie de caturi.
Pe cele două rânduri fixe, am cutii de 12 rame, cu caturi de 3/4, din această cauză încap numai 15 stupi.

iosca

De câteva zile i-am dat stupii jos din spate pentru că am verificarea stării tehnice expirată.