Confectionez dispozitive pentru identificarea stupilor si stupinelor prin vopsir

Creat de Sandu, Ianuarie 21, 2018, 01:44:01 PM

« precedentul - următorul »

Sandu

Confectionez dispozitive pentru identificarea stupilor si stupinelor prin vopsire sau pirogravare.
Pentru imprimare cu vopsea a codului stupinei confectionez o stampila ca in foto cu ajutorul careia se poate imprima codul stupinei pe toti stupii.Se vede si cum arata stampila dar si cum inscriptioneaza..Sus este imprimat mai proeminent(prima stantare dupa inmuiere in vopsea) iar jos a doua stantare fara a mai fi inmuiata in vopsea.Dimensiunile cifrelor si literelor sunt de 3cm inaltime si 1cm latime cum prevede ordinul nr.251 din 24.07.2017.Pretul acesteia este de 60lei.Se executa la comanda pentru fiecare stupina in parte.
Pentru numerotarea stupilor se poate confectiona tot o stampila cu numere de la 0 la 8 de marime mai mare care costa 10lei pentru fiecare cifra in parte(adica va trebuie 9 stampile ca cifra 6 poate fi si 9.)
Mai pot fi confectionate placute din aluminiu stantate gata cu cifre.Am pe stoc serii de cite 50buc.Pretul pe buc.este 0,4lei.Seria de 50 buc. costa 20lei.Modelul se poate vedea in foto.
Pentru pirogravare pot confectiona la fel ,cite o stampila pentru fiecare dar pretul se dubleaza.Deocamdata nu am primit comenzi si nu am poze.Cum voi primi le voi expune.
Execut si panoul de identificare stupina gen bener la pretul de 50 lei.
Pentru detalii si comenzi puteti sa ma sunati sau lasati telefon prin mesaj si va sun eu.

gore

Niciuna nu respecta Ordinul 251/2017 referitor la grosimea si inaltimea literelor, iar tablita nu e totuna cu pirogravarea....