schimb stupi noi cu roiuri sau familii de albine.

Creat de melania, Decembrie 20, 2011, 08:22:33 PM

« precedentul - următorul »

melania

Schimb stupi noi, verticali cu o magazie pe 10 sau 12 rame  cu roiuri sau familii de albine. Tel. 0744784410

Lupu Irinel

2 familii albine la sfarsit de aprilie pe 10 lazi. numarul meu daca vrei(nu negociez):  0755614109

melania

Pentru Dedu,
Stupii sunt formati din: fund antivarooa ,corp 1/1 , magazie 1/2, podisor, capac acoperit cu tabla. La acest tip de stupi pretul pe piata este in jur de 150RON, iar la o familie de albine pe 10 rame in jur de 300RON.Poti face si tu un calcul corect...., poate ai scris gresit, eventual 2 familii de albine pe 10 rame pentru 4 lazi. Toate cele bune!

Lupu Irinel

Din nefericire pentru multi sau terminat vremurile in care se cumparau familii de albine pe bani de nimic de la batrani senili,eu sunt constient ca o familie buna in primavara merge 500 ron,2 familii le dau cu 1000 ron. Nu vreau fund antivarooa,fund fix,magazie si capac cu tabla(dar daca ti se pare prea mult accept si fara tabla). Apropo,300 ron o familie in aprilie?.....asta inseamna ca in toamna o familie buna costa 100 ron?:)Daca este asa,cumpar eu de la tine;)

nikiiii