Vindem matci selectionate din diferite rase

Creat de MatciAlbine, Martie 03, 2014, 04:25:10 PM

« precedentul - următorul »

MatciAlbine

Vindem matci selectionate, imperecheate natural sau inseminate artificial, din rasele:

- Romaneasca (Apis Mellifera Carpatica)
- Buckfast
- Carnica (Apis Mellifera Carnica)
- Caucaziana (Apis Mellifera Caucasica)
- Italiana (Apis Mellifera Ligustica)


Pretul este de 70 lei/bucata pentru matcile imperecheate natural si 500 lei/bucata pentru cele inseminate artificial.

In prezent singura modalitate de plata este in avans prin transfer bancar (ordin de plata) sau la livrare numai daca predarea se face personal in Craiova. Pentru sezonul 2014, livrarile se vor face incepand cu luna iunie pt matcile imperecheate natural si incepand cu luna iulie pt matcile inseminate artificial.

Daca alegeti sa achitati comanda in avans (adica in lunile februarie, martie sau aprilie 2014) beneficiati pe loc de o reducere de 10% din totalul comenzii, indiferent de valoarea acesteia. De asemenea, la 10 matci cumparate primiti una gratis! Transportul prin curier rapid este de asemenea gratuit.

Pentru toate comenzile se va emite factura fiscala si vor fi onorate in ordinea primirii acestora. Predarea se face personal in Craiova, judetul Dolj sau in tara prin curier rapid, costurile de transport fiind suportate de catre cumparator.

Contact
Telefon: 0743 080 689
Email: [email protected]
http://matcialbine.ro/

Augustin78

Loc:Mioveni  Jud:Arges
  [email protected]
         Numai bine.

MatciAlbine

Buna ziua,

vindem si roiuri, insa toate roiurile pentru sezonul 2014 au fost deja rezervate inca din luna decembrie a anului trecut. Acesta este si motivul pentru care nu am mai specificat in anunt ca vindem si roiuri. In prezent primim doar comenzi de roiuri pt 2015.

O zi buna.

Augustin78

Salut.
Daca as lua o matca din rasa carnica,este acceptata usor de catre carpatina sau exista riscul sa nu o accepte?
Sau daca o accepta,asta sa fie doar pentru o perioada scurta si sa-si traga botci de schimbare linistita?
Numai bine.
Loc:Mioveni  Jud:Arges
  [email protected]
         Numai bine.

MatciAlbine

Salut,

Riscul de a nu o accepta sau de a o schimba este foarte mic. In conditiile in care se respecta cateva reguli simple, riscul este sub 10%. Cu exceptia albinei rusesti, nu are importanta rasa matcii pentru acceptare.

Multumesc.


Augustin78

#5
Salut.
Exista cumva posibilitatea trimiteri mai devreme de luna iunie?
Si cand ar fi in iunie,ce data(cu aproximatie)
ps:acum sunt pe site si nu stiu daca sa lansez comanda..... :big_smile:

am lansat comanda....deci daca platesc acum prin banca cat trebuie platit in cont pt 2 matci carnica si transport?

Comanda Primita
Vă mulțumim! Comanda dvs. a fost recepționată.
•   Comandă: #355
•   Data: 28/04/2014
•   Total: 160 lei
•   Modalitate de Plată: Transfer Bancar (Ordin de Plata)
Loc:Mioveni  Jud:Arges
  [email protected]
         Numai bine.

MatciAlbine

Buna seara,

am observat ca ati plasat deja comanda pe site. Totalul de plata este de 160 lei. Desi in mod normal nu putem livra matci mai devreme de luna iunie, o sa facem tot posibilul sa vi le trimitem mai devreme avand in vedere nevoia dvs. urgenta. Maine dimineata o sa discut cu colegii mei sa vedem ce putem face si de indata ce o sa stiu cu siguranta o perioada de livrare o sa va contactez telefonic.

Cu stima,
Ovidiu Nicolae

Augustin78

Salut.
Daca platesc maine la banca mai beneficiez de reducerea de 10%?  :big_smile:
Loc:Mioveni  Jud:Arges
  [email protected]
         Numai bine.

MatciAlbine

Bineinteles.
Va rog doar sa specificati la detalii de plata numarul comenzii si data (Nr. 355, 28/04/2014). Aici veti gasi toate detaliile necesare efectuarii platii (total de plata cu reducere de 10% 144 lei).

Augustin78

Ok,atunci maine dimineata veti avea banii in cont.
Multumesc anticipat pentru tot si sper sa mai colaboram in viitor.
Numai bine.
Loc:Mioveni  Jud:Arges
  [email protected]
         Numai bine.

MatciAlbine

Va multumim si noi pentru comanda si maine dimineata voi reveni cu un telefon pentru a va comunica data livrarii.
O seara buna.

Augustin78

Salut.
E ok si la telefon e ok si aici.
Numai bine.
Loc:Mioveni  Jud:Arges
  [email protected]
         Numai bine.

MatciAlbine

Buna ziua,

am discutat cu colegii mei si o sa incercam sa vi le livram la sfarsitul lunii mai, undeva in jurul datei de 28. Mai devreme ne este imposibil din pacate. O sa va contactam telefonic cu cateva zile inainte de livrare, cat si in momentul in care am predat matcile curierului.

Toate cele bune.

Augustin78

Salut.
E perfect.Acum ce am venit de la banca.Am platit cei 144 lei +comisionul transferului bancar.
Va multumesc....numai bine.
Loc:Mioveni  Jud:Arges
  [email protected]
         Numai bine.

Augustin78

Salut.
Credeti ca se respecta termenul de livrare de 28 mai pentru Mine?
Sau intervin ceva probleme?
daca e nevoie mai stam cateva zile..ca totul sa fie in regula.
Numai bine.
ps:astept un semn,aici sau la tel.
Loc:Mioveni  Jud:Arges
  [email protected]
         Numai bine.