• Welcome to Apicultura - Forum anunțuri Apiardeal. Please login or sign up.
 
Octombrie 01, 2022, 07:37:40 a.m.

Stiri:

SMF - Just Installed!


Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - L. M. 33

1
Vânzări stupi / Re: Licitatie stup
Martie 14, 2011, 10:37:38 p.m.
Citat din: alex 62 din Martie 13, 2011, 12:28:44 a.m.
oferta respinsa ,eu am dat mai mult de 200 ron.ex:190+balotul 15=205ron,nu furati la licitatie fratilor.


nu te supara aici se liciteaza un stup
vrei sa te joci cu balotii de paie, cauta un forum de parlit porcii :yes-2:
2
Citat din: benigbf din Martie 13, 2011, 03:30:23 p.m.
ok,mult succes.eu nu dadeam atit !!!


dupa cum se codeste in a raspunde, cred ca e un anunt de test sau o mare teapa
3
Topicuri expirate / Re: vand 100 familii de albine
Martie 14, 2011, 10:33:04 p.m.
Citat din: gregor din Martie 14, 2011, 09:36:10 p.m.
La pretul acesta ti-as vinde si eu ca de,nu in toata ziua gasesti clienti atat de generosi.Ce zici?


daca nu ii por rezerva la liviu , discutam
eu sunt parolista
4
Topicuri expirate / Re: vand 100 familii de albine
Martie 14, 2011, 10:30:52 p.m.
Citat din: liviu29 din Martie 13, 2011, 04:52:19 p.m.
poti sa lasi un numar de  telefon pe privat? sa vorbim la telefon.si ne intelegem


din motive .... de servici, nu pot informa nr de tel
am sa sun eu in prezilele sosirii
poti sau nu sa ii rezervi?
asta doresc sa stiu, deoarece am vorbit si cu altii ce vand si nu vreau sa ma incurci sau sa te incurc.

eu vreau raspuns: da sau nu
5
Vânzări roi / Re: Vind roii la pachet
Martie 14, 2011, 10:27:50 p.m.
Citat din: batrinul din Martie 13, 2011, 03:45:28 p.m.
Citat din: L. M. 33 din Martie 12, 2011, 11:49:14 p.m.
la 1,5 kg / roi, eu vreau 5 buc
dau 75- 85 lei / roi (cineva zicea ca 1 roi, e cam valoarea a 2 kg miere de salcam)
dati factura?

daca e vorba de licitat.
sper sa nu supraliciteze nimeni
afirmatie corecta  :0014: dar sa nu comfundam pretul cu valoarea   :nono: Pretul azi este: 1 kg albine = 200 ron una regina in colivie 25 ron. :uimit: dar sa nu uitam pretul se va stabili in luna vinzarii. :bee: :bee: :bee:


:rolling_on_the floor: :rolling_on_the floor:

cineva pe aici pe un anunt de vanzari zicea ca nu e nebun cine cere, ci cine da

scuze
eu nu sunat nebuna (chiar prietenii, imi spun ca sunt ... buna  :wink2:)
valoare? ce e aia?
cum se masoara in bani?
1 kg albina 200 lei?  :redcard:

daca nu stiti la 1,5 kg sunt cam 5 rame
facem o regula de 3 simpla:
1,5 kg....... 5 rame
1 kg.......... x rame

x=(1x5)/1,5=3,33 = 3 rame
200 lei/1kg= 200 lei/3rame=66,6  :redcard:
660.000 lei vechi ?

mai bine iau roi 5 rame cu 200 lei si capat si rama, si faguri, si mancare, si oua, si larva, si puiet capacit

:redcard: :redcard: :redcard:
credeam ca numele "batrinul", e legat de un om corect, cu tample ninse, nu de un SNAPAN

v-am parasit anuntul DEFINITIV si nu voi mai combat pe aici cu cei ce jecmanesc tinerii apicultori incepatori
6
Citat din: FlorinI din Martie 08, 2011, 04:25:19 p.m.
Citat din: benigbf din Martie 08, 2011, 12:21:08 a.m.
Cumpar 30 familii de albine si ofer 350-400 lei pe familie in functie de calitatea familiei de albine.Prefer din zona Alba Iulia sau inprejurimi. :bee:


vezi ca vinde cineva albine in zona dorita de tine http://forum-anunturi.apiardeal.ro/index.php?topic=71.0 dar esti cu mult sub pretul cerut de respectivul
discuta si negociaza


am rezervat eu totul acolo
7
Cumpărări familii de albine / Re: Cumpar familii albine
Martie 12, 2011, 11:53:40 p.m.
Citat din: reformistul din Martie 10, 2011, 02:52:22 p.m.
Cumpar 20 familii albine ofer 300 lei familia (vreau sa fie livrate in luna aprilie). Prefer din zona Moldovei (Iasi, Vaslui, Botosani, Bacau, Neamt, Suceava). Astept oferte. Sunt dispus sa mai negociez.


:rolling_on_the floor:
4,5, sau 6 rame sa aiba familia?
8
Vânzări mătci / Re: Vand matci selectionate
Martie 12, 2011, 11:52:02 p.m.
nu cunosc, si vreau sa intreb:

la 49,6 matca, nu e scump?
eu am auzit ca un roi e la 70-80 lei
9
Vânzări roi / Re: Vind roii la pachet
Martie 12, 2011, 11:49:14 p.m.
la 1,5 kg / roi, eu vreau 5 buc
dau 75- 85 lei / roi (cineva zicea ca 1 roi, e cam valoarea a 2 kg miere de salcam)
dati factura?

daca e vorba de licitat.
sper sa nu supraliciteze nimeni
10
Vânzări stupi / Re: Licitatie stup
Martie 12, 2011, 11:37:32 p.m.
200 lei, deoarece florini a zis ca ioanardelean55, are mana buna la finisat
11
Citat din: ROSIORU VALENTIN din Februarie 14, 2011, 01:17:23 p.m.
Rosioru Valentin, persoana cu experienta de peste 40 ani in stuparit vand familii albine (10-20 rame / familie) cu matci 2009-2010, iernate corespunzator, cu zbor de curatare efectuat, pana la 05.05.2011 (inceput cules salcam) in Comuna Nicoresti; Jud. Galati, 0236867484;0728349104

am datele va sun la inceput de mai
doresc 50 familii
aveti?
12
Citat din: vrajitoru alb din Februarie 22, 2011, 02:38:28 p.m.
famili pe 4,5,6 rame,nu aveti?:Dmar interesa?o zi buna


la 4,5,6 rame nu se chiama familie si roi
13
Topicuri expirate / Re: Vand aprox 60 fam albine
Martie 12, 2011, 11:30:39 p.m.
Citat din: HP din Februarie 15, 2011, 03:35:50 p.m.
Iernate pe miere, exploatate in regim stationar

Jud Brasov - granita cu jud Mures

100€/fam

PS: Posibil si in varianta cu un numar mai mic de familii si cu lada cu tot

pretul e bunut...
cate familii aveti disponibile?
cate rame are o familie?
puteti da si factura?
14
Topicuri expirate / Re: vand 100 familii de albine
Martie 12, 2011, 11:28:33 p.m.
liviu
gata
am facut imprumut. pe 20 mai il ridic
batem palma

in luna mai pe 27 sunt la alba cu sotul si camionul cu stupi
astept adresa sa o pot baga pe gps

cu o singura conditie: rezerv toti 100 stupi pt mine
am sa te rog sa-mi faci rezervare (3 locuri) la un hotel sau undeva unde sa dormim
vreau vineri si sambata sa ii vizionam pe toti, si pe masura ce ii vedem sa ii si mut in lazile mele
care nu sunt pe 8 rame ies din calcul, chiar daca o sa plec de acolo doar cu 70

te rog sa-mi comunici daca ai ceva probleme cu asigurarea numarului promis
15
Topicuri expirate / Re: vand 100 familii de albine
Martie 07, 2011, 10:05:24 p.m.
date de contact?
ceva?
telefon?
adresa?
localitate de vatra?

in afara de numarul de stupi pe care il ai si pret, ce ne mai poti spune?

anul matcii?
cate rame cu puiet?
pe ce au iernat (miere sau sirop)
daca vrei un anumit pret, te rog reevino cu amanunte (cum doresti public sau pm, sau mail)