Vand camion Mercedes 814/D- Vario-Duba - si 40 familii

Creat de daniel.arad, August 01, 2012, 09:09:53 AM

« precedentul - următorul »

daniel.arad

Camion Mercedes 814 D - Vario din 1997, unic propietar in romania, inmatriculat toate actele la zi valabile pana in octombrie 2012, motor 4249 cm3 consum 13-15%, sirocou, cabina de dormit deasupra,  Masa maxima 7490 Kg, dimensiuni de gabarit L 7900 - I 2520 - H 3400, utilizabil in interior pentru stupi 6m, cauciucuri 215/75R17,5,  si 40 de familii albine cu tot cu lazi verticale pe 10 rame fund antivaroua cat 1/1 lazile sunt de un an.   :bee:
    Pret 7000 Eu camionul si stupii cu tot cu lazi.
    Doar camionul fara stupi 3800 Eu. Preturile sunt fixe.
Camionul are toba de esapament sparta si pabrizul fisurat in rest totul este ok.
Informatii  0740201707.
 
,, Omul trebuie sa se afle acolo, unde poate fi de folos.'' (Euripides)

danm

cat e impozit, asigurare, ITP ? la cat timp se face ITP ?

Ai voie sa faci rastel inauntru si sa gauresti unde doresti....pt urdinis, omologat rar ca apicol, apoi.....se poate ??? Asta e o intrebare si pt alti forumisti....

mersi

daniel.arad

   Impozitul depinde de primarie, oras ori sat, au diferentiat unii.... momentan 600 pe an, asigurarea depinde la cine se face 800-1200 pe an....  De obicei la stupi se face pe 6 luni aprilie - septembrie.
   Referitor la omologare transport albine poti sa dai gaurile oriunde cu conditia sa nu umbli la gabaritul exterior al dubi, ci sa faci scandurelele de zbor din lazi.

   Verificarea se face ca si la ori ce auto mai mare de 3,5 T, este indiferent ca e camion simplu, ori transport stupi ori este omologat apicol verificarea e valabila 1 an.
,, Omul trebuie sa se afle acolo, unde poate fi de folos.'' (Euripides)

codrin br

cred ca e mai bine sa te apuci sa il construiesti la interior! spor la treaba ........ si la bani in primavara!

daniel.arad

,, Omul trebuie sa se afle acolo, unde poate fi de folos.'' (Euripides)

daniel.arad

Marti 11.sept 2012 camionul intra la RAR daca nu vine cumparator pana atunci nu se mai vinde, asa ca nu mai ateptati este ultima strigare.... :bee: :bee: :bee:
,, Omul trebuie sa se afle acolo, unde poate fi de folos.'' (Euripides)

daniel.arad

,, Omul trebuie sa se afle acolo, unde poate fi de folos.'' (Euripides)