TERMOSTUP MIX ,,BUMBESCU'' REDUCERI DE 25 % - livrare gratuita la domiciliu

Creat de adibumbescu, Martie 01, 2013, 12:45:23 PM

« precedentul - următorul »

adibumbescu

#31
Citat din: Constantin A. Berghiu din Mai 31, 2013, 01:24:41 PM
Stupii sint executati sub orice critica, plini de gauri, juliti, incompleti si la un pret urias livrati si fara factura. O asemenea facatura, pentru a servi ca jucarie pentru invatacei, nu merita mai mult de 5 lei. Eu sint unul dintre pacalitii acestei golanii oltenesti.
Constantin

DA!
Domnule Constantin aveti mare dreptate. Gresala este a mea .
Am incercat deblocarea comenzilor  , pentru a nu va face sa asteptati, prin colaborea si cu alta firma  ,in ceea ce priveste executia ,dar a fost un esec total.

Toti cei 6 clienti care au primit de la aceasta firma colaboratoare au fost tare nemultumiti si au trimis    marfa inapoi.


Concluzia este ca ce pot face eu cu firma mea trimit, ce nu pot sa acopar , mai bine ramane asa neacoperit si refuz comenzile.

Imi cer scuze si va rog sa trimiteti inapoi la firma respectiva, daca nu ati trimis pana acuma, pentru a va recupera banii.

GARANTIA SATISFACTIEI ramane valabila , atata timp cat dv. ati dat comanda la mine, chiar daca livrarea a fost facuta de alta firma.

IMI ASUM RASPUNDEREA  pentru acest esec total.

Si eu sunt apicultor , nici eu nu as dori asa ceva, doresc sa imi repar gresala.

Numai bine.


adibumbescu

De pe 26 august 2013 putem onora comenzi noi.

Cerem scuze celor care nu le-am putut prelua comenzile.

Numai bine.

adibumbescu

#33
Model 2014

adibumbescu

#34
Model 2014

feerary

#35
astept poze cu modelul de stup cu colector incastrat.  Mai sunt curios daca se pot prinde manere pt ca in pastoral consider ca e nevoie.

adibumbescu

Buna ziua .
Au deja manere, din sfoara cu maner din PVC, prinsa de fundul stupului.
Dupa folosire, sfoara se auto pliaza .

Se poate atasa orice model de colector de polen.
Colectorul se poate prinde cu filetante de polistiren si se fixeaza foarte bine, sau se poate prinde cu filetante de partile lemnoase ale stupului.

Pana in primavara o sa pezentam si colectorul de polen , la cel mai mic pret posibil.

Numai bine.

adibumbescu

 :new:
1.  Termostup Mix 3 (polistiren +lemn + plastic special )

Termostupul Mix 3, este un stup din polistiren  plasticat  pe interior- exterior ,  plasticul este ecologic si foarte rezistent la lovituri mecanice puternice si ascutite , raze UV. Nu necesita vopsire  ,se mai foloseste in industria alimentara ,locuinte umane etc. Grosime 3 cm, densitate 35 kg/m3 real.

2. Termostup Mix 4 (polistiren + lemn + plastic special dur+ color)

Termostupul mix 4 , are o estetica si o rezistenta mai deosebita fiind  plasticat  pe exterior cu  un plastic mai dur cu decor, color  ( stejar auriu), interior alb.

:ok:
Incepand de la TERMOSTUP MIX 3,  la un pret de 190 ron , depaseste cu mult stupul din poliuretan, ca rezistenta la lovituri mecanice,  raze UV, lovituri ascutite etc. , cu exceptia randamentului , care este acelasi la ambele.
Urmeaza poze.

marianpitesti

Am primit cele 20 de cutii de la dumneavoastra .Raport pret - calitate excelent la prima vedere. Urmeaza sa-i vad la lucru.In februarie mai vreau 20 de corpuri dar tot pe data de 15 sa ma incadrez cu banii .Eventual ne auzim la un telefon atunci.

adibumbescu

Buna ziua.
Multumim frumos pentru aprecieri.
Faptul ca sunteti foarte multumit ,ne da o satisfactie deosebita.

Va recomand transvazarea din cutiile din lemn , cu prima posibilitate.
In acest fel , veti putea observa si diferentele uimitoare de extindere cu puiet ale cuiburilor.
Acest avantaj , personal il consider unul dintre cele importante, de aici tinandu-se in lant multe altele.

La largirea cuibului , nu ezitati sa verificati si rama de siguranta din marginea stupului.
De obicei la stupul din lemn aceasta rama are miere.
La stupul din polistiren o sa aiba puiet si acolo. Deci o sa largiti in ambele parti.

Nu recomand mai mult de 8 rame cu puiet in salcam.
Recomand roire timpurie, inainte de salcam, unde se depaseste de 8 rame cu puiet. Risc de roire naturala in timpul salcamului.

Am observat apicultori conservatoristi care considera aceasta dezvoltare rapida un dezavantaj.

Personal consider , obtinerea de roi timpurii , un mare avantaj.
1. La pregatirea familiilor de productie pentru pastoral, nu trebuie sa le ajut cu rame cu puiet din alti stupi, cum fac majoritatea cu stupi din lemn, pentru a avea stupi puternici pentru cules. Eu trebuie sa mai iau din ele .

2.Multi nu au observat, dar produsul biologic ,,albina" de ceva vreme este pe primul loc, mult mai valoros si  mai vandabil , cu rezultate garantate ,independente de clima.

Deci prin roire artificiala timpurie, veti avea roi puternici pentru vanzare, care concureaza cu mierea la venituri , tinand cont ca mierea este si dependenta de clima.

Dupa salcam, puteti obtine al doilea rand de roi.

Pentru obtinerea acestor rezultate ,este implicata si activitatea apicultorului, care trebuie sa asigure hrana  necesara albinelor, daca aceasta nu se gaseste in natura in zona respectiva.

Numai bine.







yulian

Cat costa Mix 3 cuib1/1+doua magazii 1/2? Puteti expedia si cu Cargus-ul?
Multumesc,
Iulian.

dan iss


yulian

@dan iss
Ar trebui sa va vedeti de gogosile dvoastra, intrebarea nu va este adresata.
Succes la mintit apicultori in continuare!
Am pus si "r"-ul ca sa fie bine  :finger:

Apropo, no coment se scrie de fapt no comment...pentru engleza dvoastra.

adibumbescu

Buna ziua domnule Yulian.
Aveti mai jos preturile pe componente pentru MIX 3.

In configuratia dv. ajunge la 223 ron


Pentru livrari avem contract cu Fancourierul. Fancourierul nu are acoperire in zona dv? De ce preferati Cargus? Avem reprezentanta Cargus in zona , dar nu stiu daca vin sa si ridice marfa de la noi.Probabil ca vin.

Pentru comenzi de minim 5 stupi ,LIVRARE GRATUITA la domiciliu (oriunde in tara in aria de acoperire)
Pentru 1-4 stupi, 25 ron transport, in aria de acoperire fancuorier.


                                                           PRETURI PE COMPONENTE MIX 3
                                       Termostup ,,Bumbescu" mix 3 (polistiren plasticat + lemn uleiat)
CORP (magazie)   1/1    -   61   ron
CAPAC  complet             -   27ron
CAPAC la nivel cu stupul  -   20   ron
PODISOR cu  sita           -   13   ron
CAT (magazie)     1/2     -   47   ron
CORP (magazie)   3/4     -  51ron
FUND  VARROUA             -   28   ron
(anti varroua, sistem cu subar pentru aerisire ,curatare)
(inchis-deschis rapid)

Preturile sunt finale , fara costuri ascunse.
Nu suntem platitori de TVA.
Se ofera factura si toate actele necesare pentru conformitatea celtuielilor pe proiecte.

Contact:
-tel. 0767 488 392
-email [email protected]
-Jud. Gorj, Tg-Jiu

Tudor

Citat din: marianpitesti din Ianuarie 15, 2014, 09:05:06 PM
Am primit cele 20 de cutii de la dumneavoastra .Raport pret - calitate excelent la prima vedere. Urmeaza sa-i vad la lucru.In februarie mai vreau 20 de corpuri dar tot pe data de 15 sa ma incadrez cu banii .Eventual ne auzim la un telefon atunci.

Din ce zona din Pitesti sunteti, Pot fi vazuti stupi achizitionati sau nu ?
Va multumesc pt raspuns.