vand rame tei 1/1 , 3/4, 1/2

Creat de florinochea, Martie 03, 2013, 07:44:28 PM

« precedentul - următorul »

Sclipici

As vrea si eu 20 buc 1/1 si 20 buc 1/2, asamblate si insarmate. Se pot trimite prin curierat?
Am mai solicitat asa ceva, dar cred ca e o cantitate mica si nu se incumeta multi sa trimita prin curier....!

ahile

model 1/2 ingrosat si redus confectionati?

florinochea

trimit si prin curierat ,dar cu cat cantitatea e mai mare cu atit pretul scade .Primul kg atirna cel mai mult ,acum l-au facut 20 lei primul kg si 1 leu/kg ce depaseste primul kg

florinochea

modelul 1/2 ingrosat si redus i-l facem din 1/2 normal ,dar mai scurtam din laterale(laterala de1/2 nu are frezare jos deoarece sipca inferioara este mai mare sa reziste si la insirmare verticala  )

ahile

Citat din: florinochea din Martie 31, 2014, 09:59:33 PM
modelul 1/2 ingrosat si redus i-l facem din 1/2 normal ,dar mai scurtam din laterale(laterala de1/2 nu are frezare jos deoarece sipca inferioara este mai mare sa reziste si la insirmare verticala  )

sa inteleg ca lateralele sunt drepte? care este latimea ?

florinochea

partea de sus a lateralelor  are 37mm (pt10 rame in magazie) sau 41mm  (pt 9 rame), iar cea de jos 25 mm

ahile

Citat din: florinochea din Aprilie 06, 2014, 10:05:19 PM
partea de sus a lateralelor  are 37mm (pt10 rame in magazie) sau 41mm  (pt 9 rame), iar cea de jos 25 mm

Cand imi puteti face 200 buc? Data livrarii?

florinochea

am pe stoc 1/2(162mm lungime , latime de 37 si 41 -ma refer la laterale

georgeek

Salutare

Ma intereseaza 200 buc rame 3/4 insarmate pt corp 10 rame.

La ce pret si care ar fi termenul?

Multumesc

florinochea

2,2lei montate              am pe stoc nemontate ,in doua zile montam daca sunteti hotarat   . Pentru mai multe detalii ne auzim la telefon , in perioada aceasta deschid calculatorul mai rar   0723572689  0767944820

ahile

Citat din: florinochea din Aprilie 24, 2014, 06:58:18 PM
am pe stoc 1/2(162mm lungime , latime de 37 si 41 -ma refer la laterale

As dori de 41 mm si daca nu este posibil modelul redus, imi puteti trimite si de 162.
Cand le puteti livra sa va comunic adresa?
Imi puteti raspunde pe mp.

florinochea

pe stoc 400 buc . montate si insarmate  la 2,2 lei/buc

NewApiMan

Citat din: florinochea din Iunie 23, 2014, 08:49:33 PM
pe stoc 400 buc . montate si insarmate  la 2,2 lei/buc

Salut,

As dori si eu 50 de rame 1/2(162mm lungime , latime de 37  montate si insarmate cu sarma de inox la 2.2 lei buc pana viveri daca se poate.
astept confirmare si va trimit adresa pe privat pentru expediere.

Sclipici

Si eu vreau 25 de rame 1/1+25 rame 1/2, prin curier....

Oprea Valentin-Dumitru

1) Cumpar 20 - 30 mii rame tei/sezon apicol (5000 - 7000 rame/livrare)
Doresc modelul meu de rama (leat inferior de 1.5 x 1), voi trimite monstre la atelier de tamplarie.

2) Cumpar hranitoare uluc din tei/brad/fag de capacitati diferite: 0,5 kg, 0.7 kg, 1 kg, 1.2 kg. Posibilitate de achizitie si pt hranitoare uluc din pfl cu umerasi si intarituri din lemn, de capacitate mare 3-4 litri.
Achizitionez aproximativ 1000 buc/sezon apicol.

3) Cumpar diafragme din pfl cu rame din tei/brad. Achizitionez aproximativ 200-500 sezon in functie de raport calitate pret.

Conditii de colaborare pt cei interesati:

- sa aibe PFA/II/SRL/SRL-D neplatitor de tva - sa poata emite factura pe marfa fara tva.
- sa detina mijloc de transport cu care sa faca livrarea marfurilor in judetele Constanta sau Tulcea dupa caz (5000-7000 rame/livrare)
- sa ofere continuitate tot timpul anului (apicultorii care fac tamplarie iarna, nu onoreaza comenzile venite intre lunile februarie-iulie)
- sa ofere marfa cu un raport calitate/pret corect (nu doresc rame cu noduri sau coaja ascunse in mijlocul pachetelor cum fac majoritatea tamplarilor)
- scandura la rame/hranitoare sa aibe umiditate de maxim 11-12% - vom face verificare la fiecare lot cu umidometru.

Sunt satul pana peste cap de tamplari neseriosi. Caut un raport calitate/pret corect si seriozitate. Daca gasesc asa ceva, voi recomanda si la alti colegi care detin magazine apicole si este posibil sa creasca foarte repede cantitatile comandate.

Sunt din Constanta. Ma puteti contacta pe adresa de email "[email protected]" sau telefon 0720 186 181
Oprea Valentin-Dumitru
Prisaca Dobrogea - Echipamente apicole de la A la Z!
www.PrisacaDobrogea.ro
[email protected]