Vand familii de albine si roiuri artificiale.

Creat de Donbazil, Mai 20, 2011, 12:11:36 AM

« precedentul - următorul »

Donbazil

 :new:
Sal'tare!
Vand familii de albine si roiuri artificiale.
Pretul 40 ron/ rama.
Eliberez factura pentru decontare prin PNA sau FADR.
Tel. 0722226378
Donbazil   -  Faget Timis.
               -Rog sunati pentru ca pe net iuntru rar, fiind plecat in pastoral. :hi: :hi: :hi:

Seba

sunt curios la cat o sa scada pretul dupa ce se termina cu programele astea  :wink2:

batrinul

Citat din: Donbazil din Mai 20, 2011, 12:11:36 AM
:new:
Sal'tare!
Vand familii de albine si roiuri artificiale.
Pretul 40 ron/ rama.
Eliberez factura pentru decontare prin PNA sau FADR.
Tel. 0722226378
Donbazil   -  Faget Timis.
               -Rog sunati pentru ca pe net iuntru rar, fiind plecat in pastoral. :hi: :hi: :hi:
Pret corect. Cine cumpara pe 10 rame chiar in acest an poate recupera toate suma facind pastoral. :bee:

Donbazil

Citat din: pr0ares din Mai 20, 2011, 12:41:20 PM
sunt curios la cat o sa scada pretul dupa ce se termina cu programele astea  :wink2:

Sal'tare!
Pai domnule, nici cand nu erau programele europene stupii nu erau pe gratis. Eu tin minte ca primii stupi i-am luat cu 600 de lei bucata si aveam salarul 1500 lei pe luna.......Mierea se cumpara la Consumcoop cu 21 de lei salcamul si primeai si zahar, care era 9 lei/ kg iar la liber mierea se vindea cu 25 de lei Kg.....Acuma fa dumneata calculele ca eu n-am vreme dar poate n-o sa mai fii chear asa de  " curios".....
Sa fii sanatos si sa ai dumneata cat mai multi stupi de vandut.....
Sal'tare!
Donbazil - Faget

Seba

Asa o fi ca prea zici cu foc, dar tot mult e...iar de vandut stupi nu ma intereseaza ca sunt la nivel de hoby si incepator si o fac doar de fun iar mierea mea se duce pe donatii la prieteni si rude :D, eu cu albinele sunt ca si altii cu pestii de acvariu. Ca fapt divers m-am luat albinele la 150 ron pe 10 rame si cine vrea poate gasi dar nu pe internet ca e scump, ci pe la nea Ilie si Vasalie pe la tzara unde nu a auzit de net si programe si omu nu vrea sa le inmulteaca si e bucuros sa scape de ele ca tot agricultura e baza pt el. Asa cunosc si eu apicultor de ani mei cu 3 stupini, care traieste din apicultura si vinde doar familia la 800 ron ....sa-mi fie iertat zic, da ce astea sunt ferari si ale mele logan?! :lol: oricat de bukfast ar fi ele tot albine sunt ca nu l-am vazut cu farurile aprinse sa culeaga si noaptea:D

Donbazil

#5
Sal'tare!
Prietene, poate ai si dumneata dreptate......
Numai ca in lumea asta nu suntem chear toti hobbysti....Mai sunt si persoane care "traiesc" din " exploatarea albinelor".
Ce-ai dumneata cu mine, - sau cu oricare alt stupar,- ( ca eu cer un anumit pret), de te bagi in discutie, daca nu vrei sa cumperi?.....
De ce nu ramai la statutul dumneatale de hobbyst si sa-ti vezi de treaba?.....
Asa-i romanu" !.....Il  intereseaza ce paie are vecinu' in ochi, - dar barna?......N-o vede.......
Pai eu stiu ca in viata asta a noastra functioneaza o lege, a cererii si ofertei....Eu ofer, cine cere, ma va cauta si vom negocia....
Dumneata insa, pe langa faptul ca nu oferi nimica, te bagi in seama......Pai treaba-i asta?......
Crezi ca daca dumneata intervii fara sa te roage cineva, o sa vand eu mai ieftit, sau mai putin?......
Nu domnule! Baga dumneata cate strambe vrei, ce am eu de oferit e doar al meu si ce are altul de cumparat e doar treaba lui.....
Nu vreau sa-ti fac morala, dar prea ne place sa ne bagam  in chestii care, chear nu ne privesc.....
Daca vrei sa mai discutam, te rog contacteaza-ma pe privat, sa nu deranjam colegii cu discutii " filosofice".....
Sa fii sanatos!....
Sal'tare!
Donbazil - Faget :hi2:

P.S. Dar sa revenim la anunturi, ca asta ar fi rolul pe-aici........
Anuntul ramane valabil! Astept telefoane!.....

Donbazil

Sal'tare!
Anuntzul este inca valabil. Astept doar telefon ca pe net intru cam rar.
Sal'tare!
Donbazil - Faget

Donbazil

Sal'tare!
Anuntul este inca valabil.
Sal'tare!
Donbazil - Faget