cumpar pavilion

Creat de nely41, August 07, 2013, 10:43:06 AM

« precedentul - următorul »

nely41

cumpar pavilion apicol,inmatriculat sau ne,pt lazi orizontale-verticale,minim 50.ofer 1500 euro.ialomita,tel 0721616265

daniel.arad

Am ceva dar este departe in jud. Arad, inmatriculat pe primarie jos, orizontale sus verticale, necesita reconditionat, sasiul ok este acoperit cu tabla si necesita reconditionare. Inf. 0740201707 Daniel
,, Omul trebuie sa se afle acolo, unde poate fi de folos.'' (Euripides)

MIHAI BALS

bals,olt-1500E-0766404197

marian sima

Salutari.
Daca te intereseaza am eu un pavilion,pe randurile de sus merge 20 de orizontali de 20 rame sau 20 de verticali in pat cald,pe randurile de mijloc si de jos merge 40 de orizontali tot de 20 rame .

Pavilionul are la exterior tabla neagra vopsita si jgheaburi asa ca este exclus sa ploua pe cutii,ploaia nu uda nici urdinisele.

Cabina este lunga atat cat sa aibe loc un pat de metal (din cel care era in unitatile militare),cabina este pe spate astfel incat greutatea este bine proportionata pe cele doua axe.

Piridocul pavilionului este pe bile,lucrul acesta avantajeaza cand intorci in padure pe loc si pe teren denivelat,piridocurile mai vechi pe role mai sar de pe lacas.

Osiile si arcurile sant bune ba osia de pe spate este inlocuita de mine cu o osie de la o remorca de peste 7 tone cu arcuri cu tot ,asa ca se poate pune roti duble fara teama ca se rupe capatul de osie,va dau si arcurile inlocuite.
Pavilionul este nefolosit de ceva timp cu o vopsea si cu cateva mici retusuri(finisari pe la cabina) poti avea un pavilion trainic si bun.

Pretul lui este de 7 000 mii lei.

Daca va intereseaza i-mi spuneti si va pun si niste poze.
Ma puteti contacta la telefon 0724716907 sau [email protected].


marian sima

#4
Am ajuns pe la pavilion si ai cateva poze,in pavilion nu a mai fost umblat de ani .

Uitasem ,osia de pe fata tot de remorca de 7,5 tone este.

Aveti in imagini o distributie a greutati gandita si impartita egal pe cele doua axe,o distributie a greutati mai mult pe o axa duce la rasturnari de pavilioane in curbe cu panta si pe locuri denivelate.

marian sima

#5
Luminatoarele de sus sint concepute de mine ca sa pot sa ma urc sus cu roi sau chiar cutii intregi,nu lasam pe jos de teama ca dispare ,nu poti sa stai 24 de ore din 24 linga pavilion.

Luminatoarele au tabla zincata si pe deasupra gratii sudate,tabla pentru a nu patrunde lumina decitatunci cand sant deschise,ele sant pemai multe sectiuni asa incat sa poti sa lucrezi inauntru cand albina nu are cules .

Pe rastel eu am avut 60 de orizontali ,asa cum am spus se poate baga 20 verticali pe randurile de sus.

Cabina in care nu sa umblat de anii buni.

Intrarea in pavilion se face lejer pe aceasta scara.

Uitasem ,eu sant din Giurgiu .

marian sima

De reparat nu trebuie reparat nimic ,pavilionul trebuie doar finisat ,o mana de vopsea ,un mic finisaj pe ici pe colo si este ca nou.

Nu am avut timp de el ca o mica finisare si daca mai umblam la rastel si il faceam de 80 de orizontali pavilionul avea cu totul alt pret.
E un pavilion de viitor ,cabina spatioasa ,rezistenta mare si posibilitatea de a avea un volum mai mare de stupi.

Eu pot sa il inviorez bine dar va avea  alt pret. ;D

marian sima

In urma anuntului facut este interesat si un alt apicultor de pavilion ,vine sa i-l vada saptamana aceasta.
Cu cine ma inteleg primul a-l lui este ,va spun ca sa nu ziceti pe urma ''de ce nu mi-ai spus''.

albina2013

Sunt din Feteşti. Am un pavilion de 48 de familii, 12r + cat 1/2, pe care il puteti vedea pe Tocmai.ro, Mercador.ro. preţ 10.000 lei negociabil

albina2013


nely41

accept si capacitate 60-70 familii,cu cutii incluse.ofer 3000e.

marius 2001

pavilion 52 fam stupi orizontali 16 rame vechime 2 ani lazile 2200 euro  cu lazi neimatriculat teleorman

nely41


hifd04

vand pavilion apicol ,75 de locuri pt lazi verticale de 10 rame ,recent reconditionat,pret 3500 euro
Husu Ionel ,tel:0732146589

nely41

la pretul asta?? fara lazi?? putina decenta,va rog!!!...