Picior pentru suporti de stupi.

Creat de crombra, Februarie 07, 2011, 10:33:40 AM

« precedentul - următorul »

crombra

Productia se suspenda pe o perioada nedeterminata.


Vand Picioare pentru suporti de stupi.
Pot fi folositi atat pentru stupii din lemn cat si pentru cei din poliuretan sau polistiren dur.
Au marele avantaj ca pot fi montate pe orice fel de configuratie a solului, mentinand stupul, perfect la orizontala.
In plus stupii pot fi tinuti iarna in pozitia cea mai ridicata eliminand astfel accesul soarecilor in stup, iar vara pot fi coborati in pozitia cea mai de jos pentru lucrul comod in corpurile superioare.
Picioarele sunt confectionate din otel si acoperite anticoroziv cu vopsea.
Piciorul este format dintr-un suport si doua extensii.
Un picior poate suporta o sarcina de 250 kg.
Picioarele se monteaza prin fixare cu suruburi M8+saibe plate, pe grinzi din lemn (2 picioare la doua grinzi) facand astfel posibil ca pe un astfel de ansamblu sa se puna maximum 6 stupi.
Imi rezerv dreptul de a face modificari structurale fara a afecta capacitatea de sustinere maxima admisa.

Un set format din 1 suport si 2 extensii are pretul de      RON, valabil de la             

Comenzi la telefon 0723169603 sau pe email [email protected]



Si ansamblul de picioare si grinzi precum si doua poze cu avantajele folosirii lor pe teren in panta:





Mircea77

Ma pot inscrie si eu pentru 2 ansambluri picior+suport ?!

kmkm

Astept comanda mea de 40 de picioare......

crombra


crombra

Am reluat activitatea de productie a picioarelor pentru suporti de stupi. Dupa cum vedeti din poze am crescut calitatea si am redus pretul. Astept comenzi.

brianoo_bz

vreau si io 5 perechi(10 ansambluri)
mai aveti
din ce zona sunteti?
extensiile ce lungime au?
o pereche suporta 4-5 stupi verticali?

pharaonu75

#7
Pe o pereche de picioare poti pune linistit 4-5 stupi!
Grinzile din lemn le faceti la ce lungime doriti, asta in functie de numarul de stupi pe care ii veti aseza pe acest suport!
Se recomanda a se folosi grinda cu sectiunea de 8x8 cm.
Crombra este din Braila!
Pentru mai multe detalii, dar si pentru a lansa comanda, contactati-l telefonic!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)

bta

8x8 mm??? sunt convins ca ai gresit!!!
Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 27, 2011, 10:19:26 AM
Pe o pereche de picioare poti pune linistit 4-5 stupi!
Grinzile din lemn (extensiile) le faceti la ce lungime doriti, asta in functie de numarul de stupi pe care ii veti aseza pe acest suport!
Se recomanda a se folosi grinda cu sectiunea de 8x8 mm.
Crombra este din Braila!
Pentru mai multe detalii, dar si pentru a lansa comanda, contactati-l telefonic!

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)

crombra

Citat din: brianoo_bz din Noiembrie 26, 2011, 07:35:55 PM
vreau si io 5 perechi(10 ansambluri)
mai aveti
din ce zona sunteti?
extensiile ce lungime au?
o pereche suporta 4-5 stupi verticali?
Se rezolva fara probleme.
Eu voi veni la Ramnicu Sarat la targ. Daca va ajuta va pot aduce acolo picioarele. Daca nu, ne auzim la un telefon. Aveti telefonul meu pe forum. Extensiile au lungimea standard de 500 mm. La cerere (cu modificarea pretului) le pot face si mai lungi. Exemplu: pentru extensii de 600 mm pretul creste cu 1 leu/pentru 2 bucati extensii.
O perche suporta lejer 6 stupi (de 100 kg/buc)si mai sunt rezerve de sarcina.

brianoo_bz

am primit comanda de 14 picioare ( 7 perechi) la prima observatie sunt multumit cum arata acuma sa  vedem si cum se prezinta in sarcina  .. durabilitate , vreau sa pun pe o pereche 6 verticali cu cat 3/4.... sudurile sunt ingrijite  cemai lucrate k lumea,  bogdan din teleorman

crombra

Sa le folosesti sanatos. Ma bucur ca iti plac si vei vedea ca trec cu brio si proba de sarcina.

Daddy22fat

Credeti ca veniti la Campina in 24-26 februarie a.c. ?
D.

crombra

Citat din: Daddy22fat din Februarie 11, 2012, 08:21:14 PM
Credeti ca veniti la Campina in 24-26 februarie a.c. ?
Foarte greu de prognozat. Eu stau in Braila si deocamdata suntem blocati. Mai vedem cum evolueaza timpul.