Schimb drajoni zmeura cu roi de albine Bihor

Creat de Calin1987, Februarie 26, 2014, 03:21:36 PM

« precedentul - următorul »

Calin1987

Schimb drajoni de zmeura inradacinati proveniti din plantatia personala din soiurile Vetten, Glen Ample, Wilamette, Tulameen, Canby cu roi de albine la paritatea 50/1. Pot furniza aproximativ 500-700 de drajoni. Preferabil in Bihor, zona Beius. Daca se doreste doar achizitia de drajoni, se poate si asa. Pentru orice fel de detalii, va stau la dispozitie la 0752202777, Calin.

daniel.arad

Va rog detaliati ce intelegeti prin roi albine? Apare o necorcondanta zmeura se pune acum iar roii in 2014 apar doar din luna mai, roii pot fi la pachet(doar albine si regina), pe rame.... Eu as fi interesat dar vreau aceste lămuriri... Cu stima. 
,, Omul trebuie sa se afle acolo, unde poate fi de folos.'' (Euripides)

Calin1987

Ma intereseaza roi de anul trecut, pe 3-4 rame. Chiar daca roii sunt de anul asta, la jumatatea lui aprilie, inceput de mai, drajonii se pot livra si mai devreme, urmand ca albinele sa fie livrate cand sunt facuti roii.

daniel.arad

   Ok.... O sa vin peste 2-3 saptamani cu un roi pe 3-4 rame de anul trecut pana la Beius sa-mi dati si mie cateva...  cate i-mi dai ?
,, Omul trebuie sa se afle acolo, unde poate fi de folos.'' (Euripides)

Calin1987

Daca aveti drum incoace si il aduceti pana la mine, va pot da la alegere din ce soiuri doriti 60 de drajoni. Cu respect, Calin.

daniel.arad

,, Omul trebuie sa se afle acolo, unde poate fi de folos.'' (Euripides)

Calin1987