vand 10 familii cu albine

Creat de puiu, Aprilie 06, 2012, 04:16:01 PM

« precedentul - următorul »

puiu

Vand 10 familii de albine cu cutie-12 rame DADANT si etaj 1/2-dupa 20 aprilie 2012.
Tel. 0722336355 sau 0760123123 dupa 16 aprilie 2012.
Pretul 500 lei/buc-minim 8 rame cu albine.

dumitrachea1


puiu

Scuze! Sunt din Valea Jiiului-Petrosani,jud.Hunedoara.

gregor

Doar 500 lei familia?Cere mai mult nu fii modest,poate se scoala cineva de dimineata si dai lovitura.  :rolling_on_the floor:

puiu

daca-i sti ce rasa sunt si cum arata cutiile nu ai mai comenta.

valentin.pavel

sunt Holstein,dau si miere si lapte :)

gregor

Teribila rasa domnule,minunate cutii ce sa zic de parca n-ar fii tot de lemn. :0014:

puiu

Cutiile sunt din tei cu grosimea peretelui de 27 mm.Catul la fel.sunt puse coltare la corp,cat si capac. La capac gaurile de aerisire sunt inclinate pentru a nu ajunge ploaia pe podisoare. Podisoarele au grosimea de 10 mm,sunt in numar de 5 pentru fiecare stup.Pot fi folosite la corp sau cat in raport de dezvoltarea stupului.Stupul este patrat si catul poate fi folosit in pat rece sau in pat cald. Orice corp, cat,capac sau podisor sunt universale,se pot folosi oricand la orice stup la nevoie. Corpurile sunt vopsite anul acesta in culori placute ochiului diferite comform STAS-ului. Despre rasa de albine altadata.O veste buna am aflat-o cateva minute in urma. In tara ma asteapta un acont de 2000(douamii)lei,dupa stupi va venii pe 21 aprilie 2012. Mai solicita 5 stupi pe langa cei 10 si ii voi satisface dorinta.Asa ca... :hi2: :bee:

puiu

Am uitat ceva:stupii sunt dotati cu manere tip Sibiu si suporti din lemn,diafragme,etc.. :nudie:

gregor

Minunate cutii domnule,ce sa zic,dar daca sunt asa de extraordinare de ce le vinzi atat de ieftin?

puiu

Pentru innoirea ¨parcului¨. Pardon!
AM DECIS SA TREC PE ALT TIP DE CUTII,MULT MAI AVANTAJOASE,VERIFICATE DE MINE IN ULTIMII ANI.
Asa ca... :hi2: :bee: :good_luck:

NiKoN

Niste fotografii ar fi binevenite!

robbert_27

da cred ca e ieftin la banii astia ar fi toti apicultori creste putin ca noi muncim toti pe mii de euro si daca albinele nu ar intepa sigur toti am fi apicultori cine vrea poate sa cumpere si o sa aiba 1000k la stup