apel - rugaminte

Creat de Alecs, Aprilie 19, 2012, 08:23:01 PM

« precedentul - următorul »

Alecs

In vederea refacerii stupinei, am cumparat de la targul de la Iasi, mai multe obiecte printre care si sase hranitoare de podisor din plastic, rotunde de 1,5l . Datorita unor probleme de sanatate am dus la prisaca 3 sacose cu ce am cumparat si n-am umblat in ele pana recent. Am constatat ca de la hranitoare lipseau cupele , capacele ( cum s-or fi numind ) din interior , cele care acopera orificiul pe unde ies albinele la sirop.
  Din pacate nu mai stiu firma de la care le-am cumparat, stiu doar ca era in randul de pe partea stanga cam pe la mijloc , si servea o doamna. Cred ca firma respectiva , la un mic inventar a observat ca are aceste piese in plus. Intru-cat eu  nu pot folosi hranitoarele incomplete si nici firma nu are ce face cu ele rog un contact la tel 0744799367 si o varianta sa pot intra in posesia lor. Contracost bineinteles. Sunt iesean dar momentan sunt ( plec astaseara ) la un spital in Tg. Mures  si de aceea am solicitat un contact telefonic. Deci 0744799367. Multumesc, respect.

Alecs

Se apropie perioada completarilor pentru iarna Va trebui sa=mi procur alte hranitoare. Raman totusi cu o impresie neplacuta despre relatia dintre comerciant si cumparator ( apicultor ) Nadajduiesc insa ca doamna care mi-a vandut hranitoarele nu citeste forumul si deci nu stie cui nu a dat si capacelele respective. Departe de mine gandul ca ( poate ) isi freaca mainele de bucurie ce mare afacere a facut pacalind un cumparator. M-as bucura mult daca as gasi de cumparat de la cineva. Am avut o promisiune de la dl. Maria Alexandru de la firma Apisan dar din pacate am ratacit numarul de tel. Alecs Iasi. Tel 0744799367. Cu stima.

romikele