Ladita de carat rame

Creat de skypi_0040, Martie 06, 2011, 08:24:04 AM

« precedentul - următorul »

skypi_0040

Ladita de carat rame confectionata din tego. Capacitatea de transport este de 6 rame 1/1 si pentru cei ce lucreaza cu rame 1/2 se poate face un suport de rame rabatabil astfel puteti transporta 10 rame de 1/2, asta depinzand de latimea ramelor dumneavoastra.
Pretul la o astfel de ladita este de 45 ron.

http://skypi-0040.ro/index.php?pagina=Lada_transport_rame

FlorinI

 :0014:
pana acum, cat am cautat si intrebat, nimeni nu face asa ceva

ai PM cu niste idei de imbunatatire, daca vrei sa tii cont de ele

Orice om are un orizont intelectual; cind acest orizont se ingusteaza el atinge dimensiunile unui punct, si atunci respectivul spune: "ACESTA ESTE PUNCTUL MEU DE VEDERE"

tel (pentru prieteni) : 0726/111.333 - vodaf

flavius

Nea Florine, baga si la mine sugestiile alea...cu niste cote, cifre, ceva...sar'mana in avans...

skypi_0040

#3
Citat din: flavius din Martie 07, 2011, 01:25:17 PM
Nea Florine, baga si la mine sugestiile alea...cu niste cote, cifre, ceva...sar'mana in avans...
Salut flavius
Nu-i vreun secret ce mi-a comandat FlorinI, dar de obicei cand vrei ceva de la un om poti sa-i scrii un MP si nu ceri amanunte pe lincul meu. :redcard:
Avand in vedere ca nu sunt vreun suparacios Iti dau eu informatia dorita. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------respect si felicitari, de la un brailean din braila, pentru braileanul din resita
rugaminte pentru o lada de transport
doresc si eu o lada cu urmatoarele specificatii (nu solicit drept de autor  , deci ideia se poate extinde si oferi si altor amatori) :
1. capacul sa nu fie pe balama, ci gen capac, ce acopera lada, fara prindere.
la utilizare e mult mai facil de manipulat prin ridicare/punere decat prin balama
2. in acest caz, manerul de transport de pe capac dispare (de poate lasa doar un maner de manipulare) si se pune maner lateral ca la modelul de roinita
3. aceleasi 2 bucati de lemn ce se folosesc la maner, sa fie puse si pe fund, (ca si picior)
4. pe piciorul creat se poate prinde (in capse, surub, cui) o chinga, circulara
5. pe manerul lateral o ureche metalica de ghidare, iar lada sa poata fi transportata pe umar ca o geanta (mai mare)
6. daca pe una din laterale practicati si o gaurica de min 10-15 mm cu o scndurica de zbor, ati creat o lada multifunctionala (transport rame, creat roi la nevoie)

daca puteti adapta lada creata, creintelor mele, rog comunicati si considerati comanda de 2 buc-----------
Uita-te la modelul meu de roinita si cam tot asa ceva vrea si el numai fara plase si cu o chinga pentru caratul pe umar. Ok?


FlorinI

Citat din: flavius din Martie 07, 2011, 01:25:17 PM
Nea Florine, baga si la mine sugestiile alea...cu niste cote, cifre, ceva...sar'mana in avans...

flavius, placut si tie calitatea?

sugestiile le-a redat cu copy/paste
Orice om are un orizont intelectual; cind acest orizont se ingusteaza el atinge dimensiunile unui punct, si atunci respectivul spune: "ACESTA ESTE PUNCTUL MEU DE VEDERE"

tel (pentru prieteni) : 0726/111.333 - vodaf

FlorinI

#5
Citat din: skypi_0040 din Martie 06, 2011, 08:24:04 AM
Ladita de carat rame confectionata din tego. Capacitatea de transport este de 6 rame 1/1 si pentru cei ce lucreaza cu rame 1/2 se poate face un suport de rame rabatabil astfel puteti transporta 10 rame de 1/2, asta depinzand de latimea ramelor dumneavoastra.
Pretul la o astfel de ladita este de 45 ron.

http://skypi-0040.ro/index.php?pagina=Lada_transport_rame

sunt curios daca ai executat si modelul cu extensia rabatabila sa vad si eu cum arata, deoarece am si rame de 1/2 (si normale si late de 45) deci ar merge 10 normale sau 8 extinse
nu inteleg cum vine cu extensia rabatabila
macat o schita, ca pricep eu
Orice om are un orizont intelectual; cind acest orizont se ingusteaza el atinge dimensiunile unui punct, si atunci respectivul spune: "ACESTA ESTE PUNCTUL MEU DE VEDERE"

tel (pentru prieteni) : 0726/111.333 - vodaf

skypi_0040

#6
Citat din: FlorinI din Martie 07, 2011, 09:07:09 PM
Citat din: skypi_0040 din Martie 06, 2011, 08:24:04 AM
Ladita de carat rame confectionata din tego. Capacitatea de transport este de 6 rame 1/1 si pentru cei ce lucreaza cu rame 1/2 se poate face un suport de rame rabatabil astfel puteti transporta 10 rame de 1/2, asta depinzand de latimea ramelor dumneavoastra.
Pretul la o astfel de ladita este de 45 ron.

http://skypi-0040.ro/index.php?pagina=Lada_transport_rame

sunt curios daca ai executat si modelul cu extensia rabatabila sa vad si eu cum arata, deoarece am si rame de 1/2 (si normale si late de 45) deci ar merge 10 normale sau 8 extinse
nu inteleg cum vine cu extensia rabatabila
macat o schita, ca pricep eu
Ai rabdare Brailene. Nu ma apuc acum sa-ti desenez. Decat sa-ti fac un desen si sa nu intelegi, mai bine-ti fac cutiile si le vezi in natura.  :zzz: Nu ai vazut ca prezinta interes? Cei care doresc , trebuie sa cumpere una si pe a doua si-o fac ei daca doresc si pot.  Asa mura-ngura nu se poate. Trimite si mie datele tale pe MP, adica numele, adresa si un nr de telefon.

flavius

Skypi, mea culpa...imi asum impolitetea...nu se va repeta...

Sar'mana de detalii...intr-adevar, nea Florine, ideile sunt bune...cat despre calitate, tot ce pot spune este ca vreau ca, odata in viitor, si ce iese din mainile mele sa arate macar la jumatate din cum arata ale domnului Skypi...

FlorinI

 :thanks:
am primit "mobila"

lazile de transport, cand?
chestiile alea primite, nu sunt de scos din casa si de dus pe camp....

JOS PALARIA!
nu credeam sa arate asa de bine.
sunt robuste (chiar putin cam mult lemn)
maine cred ca le pun chingile

ai uitat sa ii dai si gaurica ca sa il faci multifunctional la nevoie, dar daca o sa fie cazul, o sa o fac eu
imi pare rau pentru prietenul pentru care comandasem lada de transport, dar le-am oprit eu pe ambele
la ce foloseste in interior lemnul de sprijin rabatabil din partea superioara? pentru accesul ramei de 1/2 jos?

multumesc
astept pe pm adresa pt trimis datoria
Orice om are un orizont intelectual; cind acest orizont se ingusteaza el atinge dimensiunile unui punct, si atunci respectivul spune: "ACESTA ESTE PUNCTUL MEU DE VEDERE"

tel (pentru prieteni) : 0726/111.333 - vodaf

caesar

Buna ziua,

As vrea si eu o lada pentru 6 rame de magazin standard (6 rame 1/2 standard 470x162x37) pe adresa:

Ionescu Cezar
Str. Principala, Nr. 321
Plopii Slavitesti, 147255
Teleorman

Cu stima

skypi_0040

Buna seara,

am o intrebare si anume : doriti lada pe 2 nivele sau pe unul singur ?

Cu respect,
Michael Bociu

caesar

#11
Daca puteti pe 2 nivele, e ideal.
Ar intra 12 rame 1/2 standard (470mmx162mm) cu latimea de 37 (sase jos si sase sus) sau 10 rame 1/2 standard cu latimea de 45 de mm (cinci sus si cinci jos).



Cu stima,
Ionescu Cezar

caesar

O puteti trimite cu diafragmele.
In ce stadiu este ?
Prefer prin Posta Romana.

skypi_0040

Saptamana viitoare va bag comanda in lucru. Diafragme standard aveam facute dar dumneavoastra doriti alte dimensiuni.
De expediat nu stiu daca merge cu posta pentru ca astia au ramas ca in epoca de piatra. Trebuiesc inpachetari speciale , sa nu treaca de un anumit nr de Kg etc. O sa incerc.















caesar

Ce se mai aude de comanda mea ?
Puteti face diafragmele ?
Ladita ati facut-o ?
Puteti sa trmiteti prin Posta ?