Vind roii la pachet

Creat de batrinul, Martie 08, 2011, 07:40:27 AM

« precedentul - următorul »

tomy81

mai lasa si tu ca te-ai haladit cu 200 ron
suntem prosti
onoreazati comenzile la stupii
ca am asteptat 5 luni degeaba
sa dau comanda de roi acum si sa-l iau anul viitor
RUSINE

pharaonu75

Citat din: NiKoN din Mai 29, 2011, 11:20:31 PM
Ce presupune expresia roi la pachet? Ca trimiteti in cutii speciale in toata tara?

Cam asa ceva:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)

pharaonu75

Roiul la pachet contine 1-1,5 kg albina tanara + matca imperecheata in cusca.
Nu comtine rame/faguri, insa "pachetul" este prevazut cu un hranitor in care se pune sirop, pentru ca albinele sa se hraneasca pe toata durata transportului!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)

pharaonu75

Citat din: tomy81 din Iunie 03, 2011, 09:22:18 PM
1. mai lasa si tu ca te-ai haladit cu 200 ron

2. onoreazati comenzile la stupii
ca am asteptat 5 luni degeaba

1. Batranul a spus ca pretul este de 200 lei per Kg si ca nu este negociabil! Fiecare cere cat doreste pe marfa sa! Daca vrei cumperi, daca nu vrei sau nu iti convine pretul, cauti in alta parte!

2. Comanda la stupi cu siguranta nu ai facut-o la Batranul, asa ca nu el trebuie sa iti onoreze comanda. Batranul doar a venit cu ideea acelui tip de stup si il promoveaza! Stupii se fac la Fabrica de stupi Tg. Secuiesc! Cu domnul Lorant trebuie sa vorbesti, pentru ca la el au ajuns comenzile!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)

tomy81

cand a inceput sa promoveze stupii era constient si de rezultate pozitive sau negative
si nu cred ca a lucrat pe gratis
sa- si fi vazut de treaba lui
nu ma intereseaza cine le face, anuntul a fost pe pseudonimul lui
de unde nu stim ca e chiar el Lorant

batrinul


pharaonu75

Citat din: tomy81 din Iunie 09, 2011, 11:39:25 PM
de unde nu stim ca e chiar el Lorant

Tu te auzi ce vorbesti?!?!
Eu i-am intalnit pe amandoi si am dat mana cu ei! Si la fel ca mine sunt multi altii pe forum!
Din spatele monitorului poti sa spui orice, insa daca mergi pe la targurile apicole, ii vei intalni cu siguranta si vei vedea ca sunt doua persoane diferite!

Uite si o poza in care sunt Lorant, Romikele si Batranul, la dineul dat cu ocazia Sarbatorii Mierii de la Blaj 2011!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)

otovirgil

Off topic : ii salut cu respect pe toti trei , si pe tine Dan cu multumiri !

   Virgil

tomy81

greseala mea
nu stiam ca sunt 2 persoane
comanda am trimiso de 5 luni, am tot asteptat si a trecut mai, iunie, azi maine toata vara
si nu sunt singurul in situatia asta cu stupii

batrinul

Citat din: tomy81 din Iunie 11, 2011, 11:24:47 AM
greseala mea
nu stiam ca sunt 2 persoane
comanda am trimiso de 5 luni, am tot asteptat si a trecut mai, iunie, azi maine toata vara
si nu sunt singurul in situatia asta cu stupii
Ai ghicit care dintre aia 2 care sint 3 este batrinul.?  :rotfl: Iti spun eu ! Al 4 lea  este fotograful  :rolling_on_the floor: :rolling_on_the floor: :rolling_on_the floor:

teinegru64

Batrane,vad ca ai pile.....Mai fa o rugaciune și pentru.... tei.Dar....ai grija, in loc de 5 gade noaptea,cere 15.Trebuia sa pun acest mesaj pe stuparitul,dar cine se supara.......   :hi2:

batrinul

Citat din: teinegru64 din Iunie 15, 2011, 10:21:35 PM
Batrane,vad ca ai pile.....Mai fa o rugaciune și pentru.... tei.Dar....ai grija, in loc de 5 gade noaptea,cere 15.Trebuia sa pun acest mesaj pe stuparitul,dar cine se supara.......   :hi2:
Asa am sa fac ! Si eu am vrut 15 dar am scris !5. Te salut prietene ! Sa stii ca Rascanu mi- :hi2:a dat plantele trimise de tine la Blaj . Iti multumesc inca odata! :love_you:

batrinul

Hai spuneti : CIT OFERITI PE ROIURILE NATURALE ???  Am 47 roiuri de vinzare. :bee:

NiKoN

Dle "Batranul", de ce nu lasati un nr de contact la acest topic? V-am scris pe mail insa nu am primit niciun raspuns.

batrinul

Citat din: NiKoN din Iunie 19, 2011, 01:49:47 PM
Dle "Batranul", de ce nu lasati un nr de contact la acest topic? V-am scris pe mail insa nu am primit niciun raspuns.
Numarul meu il puteti gasi pe www.imobiliaresfantu.ro  unde vind "stupii " pentru oameni. :applause: :applause: :call_me: