Clopot pentru hranitoarele din poliuretan produse de FAROGER SRL

Creat de crombra, Februarie 07, 2011, 10:37:19 AM

« precedentul - următorul »

crombra

Vand clopot anti-inec adaptabil la hranitoarele din poliuretan produse de firma Faroger.
Clopotul este confectionat din tabla din aluminiu expandata si este format in matrita.
Se fixeaza rapid pe hranitor cu ajutorul a doua holzsuruburi.
Are rolul de a limita accesul albinelor la sirop, strict in zona conului din mijlocul hranitorului.
Reduce considerabil timpul afectat hranirilor de stimulare sau completare.
Elimina orice alte materiale 'plutitoare' care nu fac decat sa complice intretinerea sistemului.
Este testat in stupina proprie.

Costul unui set compus din Clopot + Holzsuruburi+ instructiuni de montaj este de 6 RON incepand cu data de 01.01.2014.

Comenzile se pot face pe email [email protected] sau la telefon 0723169603.

[youtube=600,480]http://www.youtube.com/watch?v=AhsHjREGeR0[/youtube]

admin


crombra

Cateva poze cu clopotul montat pe hranitor.

stefanescu

Marius, vezi ca mai nou podisoarele cu hranitor din poliuretan au 4 alveole. Cred ca trebuie sa modifici un pic clopotul. Sigur Florin are podisoare noi.

crombra

Citat din: stefanescu din Septembrie 24, 2012, 07:25:52 AM
Marius, vezi ca mai nou podisoarele cu hranitor din poliuretan au 4 alveole. Cred ca trebuie sa modifici un pic clopotul. Sigur Florin are podisoare noi.
Eu nu voi modifica clopotele pentru ca cineva a avut proasta inspiratie sa propuna o prostie fabricantului. Ca cica sa dea albinei posibilitatea sa-si aleaga ce hrana doreste. Aiureli.
Discutand asta cu fabricantul, acesta produce si varianta veche(la alegerea cumparatorului) a hranitorului.
Florin are numai varianta veche ca de altfel toti brailenii.