Schimb: 2 familii pentru 10 lazi(nu vad nici o jignire pana aici)

Creat de Lupu Irinel, Noiembrie 20, 2011, 02:11:01 PM

« precedentul - următorul »

Lupu Irinel

svbdhvbk bsns

pharaonu75

Citat din: dedu din Noiembrie 20, 2011, 02:11:01 PM
...
Banuiesc ca o sa fiu cenzurat iar din cauza limbajului neadecvat utilizat ...

Banuiesti prost!
Si calculezi la fel!
Stupul batranului este 62 de lei in varianta kit (dezasamblat), fata tabla, fara plasa, fara podisor din scandurele, cu cat 1/2 nu 3/4, etc.
Incearca sa vinzi acele doua familii plus mierea de salcam din ele, dupa care cu banii obtinuti vezi cati stupi poti cumpara, de tipul alora pe care ii doresti.

P.S. Nu mai poza in victima, ca nu iese poza. Se voaleaza!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)

Lupu Irinel

REVIN LA SUBIECT:

Schimb in primavara 2 familii de albine cu 10 cutii. NU FORTEZ PE NIMENI SA FACA SCHIMBUL deci daca este cineva interesat sa ma contacteze.

Mie mi se pare destul de cinstit targul,putin in ''defavoarea'' mea. Daca Romikele ori pharaonu75 va dau 3-4 familii pentru 10 cutii atunci contactati pe ei,daca va multumiti si cu 2 familii medii pt 10 cutii atunci contactati-ma!!!
Rog seriozitate!!!

orbanstefan64

#3
dedule tu esti un baiat fain si destept dar, ti am mai zis, nu mai gindii scurt si pe moment ....rumega putin pt ca nu da bine pt viitorul tau . stii tu cu batu in.......si stropesti tot.
asta asa ca prieten.
  iar cu schimbul socotit de tine ????  te intreb, eu am niste roinite sa zicem 5 buc tu i mi dai i mi dai 2 roi / roinita in luna mai iunie ?
eu asa mi am facut socotelile ca ar merita;material ,aracet,cuie,curent,benzina ,umblatura etc.etc.
pt mine ii logic .pt tine??????
daca te am suparat suna ma  :hi2: :hi2: :hi2:

pharaonu75

Citat din: dedu din Noiembrie 21, 2011, 01:39:55 PM
1-De unde sa stiu ca stupii lu Batranu sunt 62 lei DEZASAMBLATI? Cand intrii pe Apiardeal scrie clar: STUPI NOI LA 62 lei nu stupi DEZASAMBLATI la 62 lei!!!
2-Am zis eu ca vand vreun stup?Am zis eu ca vreau sa iti vand tie de te bagi pe aici in seama sarind in ajutorul haitei?NU,am zis clar: CINE VREA SA FACA SCHIMBUL ACESTA BINE CINE NU PACE BUNA SI NOROC:).
Apropo,toate celelalte targuri ti sau parut EXTREM DE CORECTE si doar schimbul meu ti se pare NEDREPT pentru TOVARASII  de pe forum de intrii ba tu ba altul sa atentionati lumea?Nu ti se pare ceva suspect?
CUM INDRAZNESC EU SA CONTRAZIC SISTEMUL?Pai crezi ca doar eu m-am ''prins'' de ce se intampla pe apiardeal?N-ai grija,nu sunt singur,de o vreme ma contactat mult mai multa lume dandu-mi dreptate!!! Spuneti ca pe STUPARITUL sunt comunisti-securisti? Eh,macar aia DEZBAT SUBIECTE APICOLE!!!
3-Daca zici tu ori Romikele ca va vedeti de treaba atunci lasati-ma in pace ca eu nu va am treaba,pur si simplu am pus un anunt,nu am mers cu bota sa dau in cap la nimeni.

Calmeaza-te ca imbatranesti inainte de vreme!
Eu nu am facut decat:
1 - sa iti spun ca BANUIESTI PROST faptul ca vei fi banat pentru ceea ce ai spus mai sus;
2 - sa iti spun ca stupul Batranului se vinde la 62 lei, nu la 60 cum spui tu;
3 - sa iti spun ca stupul de 62 de lei se vinde dezasamblat, nu montat cum credeai, iar in plus nu are nici tabla sau plasa;
4 - sa iti spun ca la 62 lei nu primesti configuratia de stup pe care o doreai (informatiile de la pct. 2-4 le puteai afla singur atat de pe forum cat si de pe site-ul fabricii de la Tg. Secuiesc);
5 - sa iti spun ca nu ai evaluat corect nici valoarea familiilor si a mierii, dar nici a celor zece stupi in configuratia dorita;

NU VAD CU CE AM GRESIT!

Citat din: dedu din Noiembrie 21, 2011, 01:39:55 PM
...te bagi pe aici in seama sarind in ajutorul haitei?
Din ce am spus eu reiese intr-adevar ca schimbul nu este echitabil, fiind in defavoarea celui care ar accepta oferta ta! Deci se poate spune ca am aparat interesul userilor de pe forum, ca sa nu iasa in pierdere!
Asa ca ei sunt HAITA mea, pe care o ajut!
Daca ai alta parere, spune-mi din cine se compune acea haita la care faci referire si cum am ajutat-o cu postarea mea!
Dar te rog sa si gandesti ceea ce scrii...

Citat din: dedu din Noiembrie 21, 2011, 01:39:55 PM
...doar schimbul meu ti se pare NEDREPT pentru TOVARASII  de pe forum de intrii ba tu ba altul sa atentionati lumea?Nu ti se pare ceva suspect?
Mi se pare suspect schimbul pe care vrei sa il faci! Cert in defavoarea celui care ar accepta oferta!
Bine ca ai adus vorba despre "ceva suspect"...  :applause: cand voi avea timp, voi deschide un topic referitor la oferta ta la sectiunea ATENTIE TEPARI, unde voi posta amanuntit un calcul al valorilor marfurilor implicate in schimb! Iar ca sa deschid un topic acolo nu trebuie sa fiu neaparat tepuit, ci sa constat ca cineva s-ar putea sa ia teapa!

Citat din: dedu din Noiembrie 21, 2011, 01:39:55 PM
N-ai grija,nu sunt singur,de o vreme ma contactat mult mai multa lume dandu-mi dreptate!!!
Apicultori sau din ND??

Citat din: dedu din Noiembrie 21, 2011, 01:39:55 PM
...Spuneti ca pe STUPARITUL sunt comunisti-securisti?

Te rog sa imi arati unde am spus eu asa ceva, un link, ceva... in caz contrar considera ca ai primit un ultim avertisment.
Incercarea ta de a deteriora relatiile (bune sau mai putin bune) cu membrii si echipa tehnica de pe Stuparitul nu poate fi trecuta cu vederea!

ASTEPT SA ITI DOVEDESTI AFIRMATIILE DIN ULTIMUL CITAT, PENTRU CA ORI IMI SCHIMB EU NICK-UL IN JEKYLL&HYDE, ORI TU GANDESTI LA F.F.
IAR MIE IMI PLACE USERNAME-UL PHARAONU75!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)

Lupu Irinel

Orban Stefan-din iunie in septembrie plec prin intermediul universitatii la munca in Germania ori Franta deci nu am cum face afacerea cu tine. Oricum,familiile de la tine au fost in 2011 la salcam printre cele mai productive deci tu nu esti tepar si hot asa ca mine;).
pharaonu20 iulie 1920-ce i aia F.F.???M-am tot gandit si tot nu stiu!!!

pharaonu75

#6
Citat din: dedu din Noiembrie 22, 2011, 12:31:15 PM
1. pharaonu20 iulie 1920
2. -ce i aia F.F.???M-am tot gandit si tot nu stiu!!!

1. Mi-ai confirmat ca esti limitat in gandire! Oricum nu aveam dubii!
Preferi sa faci misto, insa nu mi-ai spus cand am afirmat eu ca cei de pe Stuparitul sunt "comunisti-securisti".
2. F.F. = Fara Frecventa.
Spui ca te-ai gandit... nu te doare capul?!?!?


P.S. Mai astept inca 24 de ore raspuns la chestiunea cu "comunisti-securisti", dupa care, in lipsa oricarei dovezi, esti liber pentru vreo 30 de zile sa iti exersezi abilitatile de gandire.
Poate asa inveti sa renunti si la minciuna!

P.P.S. Nu rezolvi nimic daca ti-ai sters postarile anterioare, ai aruncat deja piatra in balta!
Poate data viitoare iti mai domolesti mancaricii din degete inainte sa postezi ceva!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)

admin

La prima postare jignitoare, in stilul ultimelor, din partea mea dedule esti OUT... definitiv!

Lupu Irinel

Citat din: admin din Noiembrie 22, 2011, 02:04:22 PM
La prima postare jignitoare, in stilul ultimelor, din partea mea dedule esti OUT... definitiv!
Faraonul: Spui ca te-ai gandit... nu te doare capul?!?!?
Mi-ai confirmat ca esti limitat in gandire! Oricum nu aveam dubii!


Domnule administrator,asta nu este jignire?De ce ma jigneste acest individ?Va rog frumos luati masuri.

Lupu Irinel

Imi cer scuze fata de Batranu ca l-am cam jignit dandu-l drept exemplu chiar pe el desi ma ajutat cu diferite sfaturi de mai multe ori.Nu mi-a cerut nimeni sa imi cer scuze(pentru a stopa orice speculatie).
Pe Pharaonu75 nu il iert insa,nu i-am avut niciodata treaba dar ma facut hot-prost si parsiv fara sa ma cunoasca!!!Batranu avea motiv sa ma jigneasca dar nu a facut-o....din bun simt!!!Inca o data,i cer scuze lu Batranu!!!

pharaonu75

Citat din: dedu din Noiembrie 22, 2011, 02:41:58 PM
Domnule administrator,asta nu este jignire?De ce ma jigneste acest individ?Va rog frumos luati masuri.

Ti-am raspuns "pe limba ta"!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)

Lupu Irinel

Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 22, 2011, 02:50:40 PM
Citat din: dedu din Noiembrie 22, 2011, 02:41:58 PM
Domnule administrator,asta nu este jignire?De ce ma jigneste acest individ?Va rog frumos luati masuri.

Ti-am raspuns "pe limba ta"!

Nu este adevarat,eu nu am intrat niciodata in vorba cu tine CI TU CU MINE,eu nu v-am jignit niciodata ci DVS m-ati jignit pe mine!
Inca o data,rog pe domnul administrator sa ia masuri(nu numai impotriva mea)!

                                                                                                          Va multumesc!!!
                                           

pharaonu75

#12
Citat din: dedu din Noiembrie 22, 2011, 02:49:03 PM
Imi cer scuze fata de Batranu ca l-am cam jignit dandu-l drept exemplu chiar pe el desi ma ajutat cu diferite sfaturi de mai multe ori.Nu mi-a cerut nimeni sa imi cer scuze(pentru a stopa orice speculatie).
Pe Pharaonu75 nu il iert insa,nu i-am avut niciodata treaba dar ma facut hot-prost si parsiv fara sa ma cunoasca!!!Batranu avea motiv sa ma jigneasca dar nu a facut-o....din bun simt!!!Inca o data,i cer scuze lu Batranu!!!
Foarte bine ca iti ceri scuze! asta inseamna ca ai constientizat ca ai gresit! Sper ca scuzele tale sa fie acceptate!
cat despre mine, este a doua oara cand imi atribui niste cuvinte pe care eu nu ti le-am adresat! daca spuneai ca te-am facut MINCINOS, sau ca NU GANDESTI CAND SCRII, era alta treaba! Recunosteam!
Dar PROST nu te-am facut!
Am spus doar ca banuiesti prost si calculezi la fel de prost! Calculatul prost poate fi si cu intentie, nu doar din lipsa cunostintelor.
Cand te-am facut HOT? Dar PARSIV?
Numai Dumnezeu iarta! Tu nu esti Dumnezeu!
Si crede-ma pe cuvant, nici nu imi doresc sa te cunosc, pentru ca se spune ca cine se aseamana se aduna... ori eu nu ma aseman si nici nu vreau sa ma aseman cu tine!

Nu vezi ca incerci sa dregi busuiocul dar mai rau te afunzi?
Cum ramane cu argumentele la "comunisti-securisti"?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)

romikele

Acest forum este pentru anunturi... tot ce este offtopic se va muta la container.
Dedule, nu stiu de ce nu vrei sa fii in continuare baiatul fain care incepuse sa posteze despre albine.
Vad ca nu te limitezi la postari pe subiect.
Pe forumul de discutii esti banat definitiv, se pare ca doresti si aici acelasi lucru, care ar fi trebuit sa se aplice, deoarece cele doua forumuri formeaza un tot unitar, chiar daca se administreaza separat.

Mai gandeste-te daca atitudinea ta te avantajeaza.

Lupu Irinel

Citat din: romikele din Noiembrie 22, 2011, 03:02:05 PM
Acest forum este pentru anunturi... tot ce este offtopic se va muta la container.
Dedule, nu stiu de ce nu vrei sa fii in continuare baiatul fain care incepuse sa posteze despre albine.
Vad ca nu te limitezi la postari pe subiect.
Pe forumul de discutii esti banat definitiv, se pare ca doresti si aici acelasi lucru, care ar fi trebuit sa se aplice, deoarece cele doua forumuri formeaza un tot unitar, chiar daca se administreaza separat.

Mai gandeste-te daca atitudinea ta te avantajeaza.

Imi cer scuze pentru tot.
Va rog frumos imi dati voie si pe celalalt forum?Promit ca nu am sa mai jignesc pe nimeni si daca am sa o mai fac la  prima abatere sa ma sterge-ti pt totdeauna de pe ambele. Imi dau cuvantul de roman ca nu mai jignesc pe nimeni. Va multumesc!!!