Vand puieti Evodia

Creat de Evodia@, Februarie 28, 2011, 12:44:20 AM

« precedentul - următorul »

Evodia@

Vand puieti de Evodia de 1 si 2 ani direct din pepiniera. Pepiniera se afla in Ocna Mures, Alba. Preturile la puieti sunt in functie de inaltimea plantei: 5 lei/buc (aprox. 1-1,5m); 10 lei/buc (puieti de 2 ani peste1,50m). Informatii si comenzi la 0741421553 sau e-mail: [email protected]. Preturile sunt negociabile in functie de cantitatea comandata. :call_me: :good_luck:

clucian

Cand e mai bine sa ii plantez ??
Trimiti si la Bucuresti ? Prin posta sau Curier ??

Ce ar trebuie sa stiu cand ii plantez si ceva detalii suplimentare !!??

FlorinI

Orice om are un orizont intelectual; cind acest orizont se ingusteaza el atinge dimensiunile unui punct, si atunci respectivul spune: "ACESTA ESTE PUNCTUL MEU DE VEDERE"

tel (pentru prieteni) : 0726/111.333 - vodaf

Evodia@

La fel ca orice pom se poate planta toamna si primavara, toamna avand avantajele ei, normal(pomii fiind in repaus fiziologic au la dispozitie o per mai lunga de prindere sa zic asa, pana la primavara, iar intrarea in vegetatie va fi odata cu cei care nu au fost transplantati.Practic ei nu simt stresul mutarii.
Da, se pot trimite si la Bucuresti, cu posta e mai ieftin, curierul e f scump.Oricum in ambele cazuri trebuie scurtati la 1,5 m,astfel incat cu tot cu radacina sa nu depaseasca 2 m coletul (oricum asta e si inaltimea la care recomand fasonarea, vb de cei mari).